Alates 2017. aasta jaanuarist on Fazeri toodetes kasutatavast kakaost 100% toodetud vastutustundlikult. See tähendab, et kakao tarneahel on täielikult läbipaistev ning kogu kakao pärineb vastutustundliku äritegevuse põhimõtteid järgivatest kakaofarmidest.

Fazeri kakao pärineb nii Fazeri otsetoetusprogrammidest osalevates kakaofarmidest kui ka farmidest, millel on UTZ, Rainforest Alliance’i ja Fairtrade Cocoa Program sertifikaat. See tähendab, et vajadusel on iga toote puhul võimalik tuvastada, millisest riigist ja farmist selle valmistamiseks kasutatud kakao pärineb.

Kõigil Fazeri toodetel, mille valmistamiseks on kasutatud kakaod, on pakenditel ka märgised, mis näitavad, et toode sisaldab vaid vastutustundlikult toodetud kakaod. Fazer ei märgi pakenditele ühegi konkreetse sertifikaadi märki, sest me ei soovi ühtegi vastutustundlikkust edendavat programmi teistele eelistada.

Maailmas on ühtekokku ligi 5 miljonit kakaofarmi, millest ligi 80% moodustavad põlvest põlve pärandatud mõne hektari suurused perefarmid. Fazer on välja töötanud otsetoetusprogrammi, et muuta kakaotootmine ka sertifitseerimata farmeritele tulutoovaks tööks. Fazer panustab märkimisväärselt igal aastal sellesse, et anda Ecuadori ja Lääne-Aafrika kakaofarmeritele tulusamaks tegevuseks vajalikke koolitusi, hankida farmeritele kvaliteetseid kakaoseemikuid ning töökaitsevahendeid, aga parandada ka kakaokasvanduste ümber elava kogukonna elukeskkonda, näiteks renoveerida koole ja veekaevusid ning võidelda lapstööjõu vastu.

Alates 2005. aastast on Fazer kakaokasvatamise jätkusuutlikkuse nimel tegutseva rahvusvahelise organisatsiooni World Cocoa Foundation (WCF) liige.

Vaata lisainfot Fazeri vastutustundliku kakaoprogrammi kohta aadressilt www.forbettercocoa.com

Tänavu mais tunnustas MTÜ Mondo Fazerit õiglase kaubanduse sõbra tiitliga. Rohkem infot: http://www.fairtrade.ee/sober