Maitosuklaata

Kuidas sa šokolaadi säilitad? Kas šokolaadi võib mikrolaineahjus sulatada? Vastused neile küsimustele saad sellest artiklist.

Säilita šokolaadi maitse

Šokolaad säilib kõige paremini jahedas ja kuivas kapis. Tugevad lõhnad šokolaadi lähedal võivad selle maitset muuta, seepärast on kõige õigem hoida šokolaadi tema oma pakendis.

Külmkapp ei ole šokolaadile õige hoiukoht, kuna toatemperatuuri ümber paigutades võivad õhuniiskuse ja temperatuuri erinevused šokolaadi väljanägemist kahjustada.

Šokolaadi käsitsemisel väldi vett

Šokolaad on tundliku koostisega. Väikegi kogus veeauru või mõni veetilk võib selle klompi ajada. Seepärast kuivata kõik nõud hoolikalt, enne kui neis šokolaadiga tegelema hakkad. Ära unusta kuivatada ka käsi.

Šokolaadi võid sulatada täiesti rahulikult

Võid seda teha kas mikrolaineahjus või kastrulis veevannis.

Mikrolaineahi: tükelda šokolaad ühesuurusteks tükkideks ja sulata mikrolaineahjus väikesel võimsusel poole minuti kaupa, segades seda vahepeal, kuni šokolaad on täielikult sulanud.

Kastrul: tükelda šokolaad (100 g) ühesuurusteks tükkideks kastrulist pisut suuremasse teraskaussi. Aja pisut vett keema ja võta pott pliidiplaadilt ära. Aseta teraskauss kastruli peale ja sega šokolaaditükke rahulikult, kuni šokolaad on sulanud.

Rohkem teavet šokolaadi kohta: