Unustamatu sõbrapäevaõhtusöögi korraldamine ei nõua Michelini tärnide väärilisi oskuseid ega kogu kaupluse sisustusosakonna kaubavaliku kühveldamist ostukorvi. Maitseka lauakatte võid vaevata välja võluda oma kodus olemas olevatest elementidest – vajad vaid pisut loovat julgust, et kõiksugu esemeid ootamatul ja tavapärasest sootuks erineval viisil ära kasutada.

Tänu kaunile ja nutikalt kaetud lauale pakuvad mahlakad ahjuvõileivad gurmeetasemel elamuse ning ka armastusega Rootsi laual serveeritud road tõusevad romantikaskaalal lausa kõrgustesse.

Lauakatte idee aluseks peaks olema mõni oluline elusündmus

Sõbrapäevaõhtusöögi teema võiks põhineda mõnel mälestusel või unistusel, et luua atmosfäär hetkest, millesse tahaksid koos oma armsamaga sukelduda. Teemaks võib olla näiteks pulmapäev, õdus rahu suvemajakeses või peagi ette võetav ühine reis.

Suupisted paigutatakse teemaga kõige tugevamalt seotud eseme, näiteks mõne meene, foto või kasvõi kergelt suvesauna järele lõhnava tõrvaseebi ümber ja kompositsiooni täiendatakse veel mõnede loodud õhkkonnaga haakuvate elementidega.

Julge kujunduselementidega ka naljatleda

Serveeringu kõigile etappidele võib läheneda ka uudishimulikult mängeldes. Laudlina ei pruugi tingimata olla päris laudlina. Võluvaid kujundustervikuid saab luua ka lauale näiteks teemat rõhutavaid suurrätte, vanu kardinaid või õhukesi linasest rätikuid sobitades.

ÕIGE MEELEOLU LUUAKSE ISIKUPÄRASTE LAHENDUSTEGA JA TAVAPÄRASEST ERINEVATE KOMBINATSIOONIDEGA.

Ilusa magustoidupokaali võib võtta joogiklaasiks ja taldrikuid laduda üksteise peale lihtsalt efekti pärast. Ka lilled ei pea tingimata vaasis olema ja küünlad rangelt rivistatud. Just üllatusmoment ning sümmeetria lõhkumine aitavad muuta õhtusöögilaua ahvatlevaks ja teie ühise hetke unustamatuks.

Kõige tähtsam on õige seltskond

Hingega kaetud õhtusöögilaud olgu kui tahes isikupärane või krutskitega, kuid see ei tohi röövida liialt tähelepanu õhtu tegelikelt tähtedelt, teineteise vastas säravatelt silmapaaridelt. Serveering markeerib ning rõhutab õhkkonda, mille teevad täiuslikuks armsa inimese ligiolek ja õhtu teine „peaesineja“ – suurepärane toit.

Kogu õhtusöögimenüü võib koostada teemakohaselt või siis pakkuda näiteks vaid sellega sobivat eelrooga ja jooki. Hämar valgustus, rahulik taustamuusika, sulnid hetked kahekesi. Kõige selle muudab veelgi täiuslikumaks vaid üks tegu – libista oma kaaslase taldrikule salamahti siiras armastuskiri.