Unusta uhked lilled ja siirupised armastuskirjad, sest soovituim kingitus aasta romantilisimal päeval on šokolaad.

14. veebruaril soovivad noored armunud, abielupaarid, salaaustajad ja parimad sõbrad kõikjal maailmas oma kallitele inimestele meeldiva üllatuse valmistada. Traditsiooniliselt täidavad seda päeva hellitused, maiustused ja armastusavaldused.

Ent kas sa tead, miks üldse tähistatakse sõbrapäeva? Ühe legendi kohaselt sai see tava alguse Rooma piiskopist Valentinusest, kes suri 14. veebruaril märtrisurma. Tollal oli sõduritel keelatud abielluda, et nad võitlustandril oma pere peale ei mõtleks. Piiskop Valentinus aga nõustus armunud sõjamehi salaja laulatama ja keiser mõistis ta selle eest surma.

18. sajandil hakkas valentinipäev kujunema selliseks pühaks, millisena me seda täna teame. Armastajad väljendasid oma tundeid avalikult kingituste, lillede, armastuskirjade ja teemakohaselt kujundatud maiustustega.

Šokolaad on alati olnud selle armastuse püha lahutamatu osa. Šokolaadi on maiade aegadest saati peetud luksuslikuks, koguni dekadentlikuks, ja ka armurohuks. Teadlased on avastanud šokolaadist aineid, mis vallandavad naudingu- ja pingetundeid. Kemikaal nimega fenüületüülamiin (seda on nimetatud ka armastuse kemikaaliks) vabastab organismi dopamiini ja tekitab eufooriat. 

ŠOKOLAAD ON IKKA JA ALATI ARMASTAJATE LEMMIK. ÜLLATA OMA KALLIMAT SÕBRAPÄEVAL KINGITUSEGA, MIS PANEB SÜDAME PÕKSUMA.