Munadepühaga kaasnevatest askeldustest on loomulikult populaarseim lihavõttemunade värvimine ja kaunistamine, mis pakub lusti nii lastele kui ka täiskasvanutele. Järgnevalt viis vahvat ja hõlpsasti teostatavat näpunäidet selle kohta, kuidas kaunistada Mignon-mune sootuks uues stiilis.

Vintage

Mignon-munad saavad vintage-stiilis väljanägemise näiteks vanast noodivihikust rebitud tükikeste abil, mis mürgitu käsitööliimiga munakoore külge liimitakse. Teiseks võimaluseks on kinnitada paberitükid muna ümber õhukese kahepoolse teibiga. Kaunistuseks võib lisada näiteks dšuutnööri või pisikesi paberlillekesi, mis on saadaval enamikus käsitöökauplustes. Tõeline osavnäpp võib paberlilled ka ise meisterdada. Kui tahad meelde tuletada, et paberkaunistuste all peitub tõepoolest söödav šokolaadimuna, võid peale kleepida Mignon-muna küljest võetud Fazeri kleepsu.

Sätendav

Tõuse ja sära! Diskovaimu võib Mignon-munale anda värvipulbri või sädelevate kleepsudega. Kui tahad pühademuna täielikult värvipuruga kaunistada, tuleb see enne üleni käsitööliimiga katta. Seejärel veereta seda madalasse anumasse puistatud värvipulbris, mis annab ühtlase kaunistuskihi. Kauplustes on saadaval ka mitmesuguseid kleebitavaid ja sätendavaid kirjatähti, mille abil võib muna sööja nimega tähistada.

Graafiline

Musta ja valge kontrast on alati moes ja annab Mignon-munale kohe graafika stiilis välimuse. Pildil näha olevad Mignon-munad on kaunistatud erinevate musta tušiga joonistatud mustrite ja kujunditega. Joonistada on lihtsam, kui näiteks loomade kujutiste puhul enne piirjooned pliiatsiga ette visandada. Kasutatav tušš peab loomulikult olema mürgivaba, nii et selleks tööks sobib näiteks kiiresti kuivav mürgitu püsitušš või must toiduvärvitušš.

Lustakas

Humoorikad pühademunad rõõmustavad nii lapsi kui ka täiskasvanuid. Need kelmikad „kroonitud pead“ värviti kõigepealt kattevärviga kergelt üle ning kui see oli kuivanud, kleebiti neile pähe vahvad silmad ja krooniks pandi spetsiaalse perforaatoriga tehtud vedrupaberi ribad. Mitmesuguseid perforaatoreid võib leida käsitöökauplustest.

Romantiline

Lihavõttemune võib kaunistada ka sulnilt romantilises stiilis. Seda on hõlbus teha peente pitspaeltega, mis kinnitatakse Mignon-munadele õhukese kahepoolse teibiga või mürgitu käsitööliimiga. Lõpetuseks võib pitsiribade peale kleepida näiteks spetsiaalse perforaatoriga tehtud paberliblikaid, pärleid või pisikesi sulgi.