Raiheina istutamine ja selle kasvamise jälgimine tekitab juba iseenesest lihavõttemeeleolu. Kui see veel  maiustustega kaunistada, saab sellest kevade kauneim kompositsioon ning ühtlasi ka lõbus mängumaa lastele!

Sel aastal kaunistame raiheina tibude ja jänkude asemel hoopiski kommidega. Lihtsaim moodus on ääristada anum erinevate lihavõttemaiustuste ja šokolaadimunadega. Vahvama vaatepildi saad, kui asetad väiksema nõu suurema sisse ja külvad raiheina vaid nende vahele jäävasse rõngasse. Keskele jääb siis ruumi lihavõttekanale ja -munadele.

Pisipõnnid rõõmustavad, kui peidad tiheda raiheina sisse pisikesi pühademune või paberümbrises kompvekke. Korralda oma lastele kasvõi kommijaht džunglis – kes leiab heinapuhma peidetud maiustused esimesena?

Lastele võib anda ka ülesande muuta raiheinaanum lilleväljaks – kõigepealt torgatakse hambaorgi otsa pehme värvikirev komm ja siis ork mulda.

Stiilselt paigutatud lihavõttemunad

Lihtsa ja stiilse munapühakaunistuse saab, kui sättida kevadise rohu sisse Mignon-mune. Nende alla tuleks seada tükike fooliumi või siis panna munad munatopsi, et need mulla niiskust endasse ei imaks.

Kui kardad, et maiustused saavad heina sees niiskeks, võid need mingitesse anumatesse panna. Näiteks saab mustadest ja valgetest kandilistest kommi- ja raiheinakaussidest moodustada lauale toreda malemustri – ja loomulikult kevade trendikaima stiili.

Väike juhend raiheina kasvatamiseks

Värske raihein on lihtsaim moodus kodus rõõmsa lihavõttemeeleolu loomiseks. Seemned idanevad vähem kui nädalaga, nii et kui istutad raiheina palmipuudepühal, on see just lihavõtteks parimas „vormis“.

  1. Tõsta lusikaga muld nõusse.
  2. Kasta see niiskeks.
  3. Puista mulla peale ühtlane seemnekiht.
  4. Laota seemnetele õhuke kiht mulda.
  5. Kasta pisut.
  6. Raiheina kasvamise kiirendamiseks võid anuma kuni idanemiseni kilega katta.
  7. Kasta regulaarselt.
PEALE TRADITSIOONILISE RAIHEINA VÕID PROOVIDA KASVATADA KA NISU JA OTRA, KRUSSIS HERNEVÕRSEID VÕI PISUT JÄMEDAMAT LÕIKHEINA. KAUPLUSTE TAIMELETTIDELT LEIAD NISUORASETUPSU, MIS ON LIHTNE JA HÕLBUS VARIANT KIIRUSTAVALE INIMESELE.