Lihavõtted on varakevade tähtsaim püha ja siis on vahva ka laud kaunilt katta. Pühadelaud võib olla rõõmsavärviline, graafiliselt mustvalge või siis romantiliselt mahedates toonides.

Alati ei pea kõik uus olema – sa võid kaunistused vägagi hästi ise teha või kasutada näiteks mingeid vanu asju. Järgnevalt mõningaid lihtsaid ideid ja meisterdamisnippe, mille abil saad hõlpsasti rõõmsates heledates toonides munapühalaua, millelt ei puudu ka kübeke talupojaromantikat.

Salvrätid ja lauakaardid

Värvikirevad salvrätid sobivad hästi heledate nõude ja aksessuaaridega ning neid võib ise õmmelda vanadest riidetükkidest, nagu pildil olevate lilleliste servjettide puhul on tehtud. Samuti aitavad serveeringut ilmestada lauakaardid, mille võib valmistada näiteks vanadest kaartidest. Nende liblikakaartide peale on pesupulkadega kinnitatud tähetempliga kirjatud nimekaardid.

Pitslinik

Laudlina krooniks on kitsas pitslinik, mida on lihtne teha, traageldades pitsiribad üksteise külge. Erisuuruseid ja -värvilisi pitsitükke võib vabalt oma maitse järgi sobitada.

Menüütahvel

Menüüks sobib hästi kriiditahvel, mille saab valmistada vanast sileda tagapõhjaga fotoraamist. Selles näites on vana tahvel tahvlivärviga üle värvitud ning kaunistatud vanade pesupulkade ja väikese pitslinikuga.

Jänkupidemed nugadele-kahvlitele

Söögiriistadele võib teha jänkukujulised pidemed. Materjaliks sobib näiteks kare linane riie, millest lõigatakse esi- ja tagaosa, mis siis külgedest kokku õmmeldakse. Tagatükk peaks lühem olema, et nuga-kahvlit oleks hõlpsam „jänku“ sisse panna. Lõppviimistluseks lisada veel nööpnina ja vatitupsust saba.

Klaaspurgist saab vaasi

Lilled on kevadise pühadelaua lahutamatu osa ja vaasiks sobib hästi vana klaaspurk. Purgile saab teha kauni mustri šablooniga, läbi mille tupsutatakse purgile klaasivärvi ja lastakse sellel siis kuivada. Kaunistuseks võib ümber seada veel džuutnööri või pitsist paela. Seejärel pane vaasi kevadised lõikelilled ja ilus lilleseade ongi valmis!

Vuntsidega lihavõttemunad

Pühademune võib kaunistada mitmel moel. Üks trendikas, lõbus ja lihtne viis on liimida munadele vuntsikleepsud. Muidugi võib vuntsid joonistada ka musta püsitušiga. Munatopsideks sobivad väikesed koogivormid, mille võib soovi korral samuti rõõmsamaks värvida.

Küünlad

Küünlad on lauakatmise juures alati populaarsed ning neid võib kaunistada näiteks džuudist nööri ja pitslinikuga. Küünlaalusteks sobivad näiteks vanad koogivormid.