Tee oma halloween´i-pidu hirmutavalt heaks ja ehmata oma külalised täielikult ära! Oleme siia kogunud häid näpunäiteid ja nõuandeid peo jaoks, mida su külalised niipea ei unusta.

Veendu, et esitaksid nn eelkutse aegsasti – uuri sõpradelt ja pereliikmetelt, ega nad ei kavanda juba samaks päevaks teist pidu.

Tee judinaid tekitav kutse, kus on kirjas kogu vajalik teave, näiteks kellaaeg, kuupäev ja aadress. Kui soovid, et külalised tooksid toitu või jooki kaasa, lisa ka see info. Kui planeerid maskeraadi, siis ära unusta seda kutsel mainida – loodetavasti aitab see külalistel sobivaid riideid valida. 

Nõiad ja võlurid, kummitused, trollid ja õudusfilmide tegelased sobivad kõik halloween´i-peo teemadeks. Suurepäraste auhindadega parima kostüümi võistlus on heaks stiimuliks külalistele, panemaks nad oma kostüümi kallal vaeva nägema. Väljenda selgelt, kas see pidu on mõeldud ainult täiskasvanutele või võivad sõbrad ka oma väikesed trollid kaasa võtta. Nii väldid seda, et kellegi kostüüm põhjustab lastele õudusunenägusid, samuti on külalistel aega lapsehoidu korraldada. 

Loo Facebooki grupp või kui soovid olla vana kooli inimene, saada kutsed posti teel. Vihje! Kutsega õige meeleolu saavutamiseks kasuta kutsel kohviplekke ja kirjatemplit.

Hirmuäratavad dekoratsioonid

Mõne eriefektiga saad peol hõlpsasti luua õõvastava õhkkonna. On imekspandav, mida mõned mustad prügikotid ja ämblikuvõrgud toaga teha võivad. 

Muuda tuba tontlikuks, pannes seinale katki rebitud mustad prügikotid ja riputades akendele linad. Samuti saad valmistada mustadest prügikottidest laudlinasid, mis hõlbustavad ka järgmisel päeval koristamist. Hirmuta oma sõpru, luues judinaid tekitavaid kummituste siluette ja kummalisi varje – selleks suuna lambid väljalõigatud kartongide poole. 

Valmista sõpradele hirmsaid jooke ja suupisteid. Vaheta pudelite sildid, asendades need selliste pealkirjadega nagu rotimürk, nõiajook või nähtamatuseseerum. Samuti võid verejanuliste sõprade jaoks klaasidele printsida punast karamellivärvi.

Halloween´i-mängud

Planeeri mõned mängud, et külalised ei tunneks end zombide hordina. Jaga külalised meeskondadeks ja tehke kindlaks, kes suudab inimese kõige kiiremini Egiptuse muumia moodi tualettpaberisse mähkida. Teine soovitus on riputada mingi Fazeri maius pulga otsa. Seo ühel osalejatest silmad kinni ja lase tal proovida maiust käte abita süüa. Kiireim on võitja!