Fazer on otsustanud lõpetada kogu oma tegevuse Venemaal. Fazeril on kolm pagaritöökoda Peterburis ja üks Moskvas, kus töötab ligikaudu 2300 inimest. 2021. aastal oli ettevõtte müügitulu Venemaal ligikaudu 157 miljonit eurot, mis moodustab 13% Fazer Grupi kogukäibest.

„Me ei näe muud lahendust kui Venemaalt lahkuda. Venemaa rünnak Ukrainale on agressiooniakt, millel on traagilised tagajärjed kogu piirkonnas. Me peame arvestama mitmete sidusrühmade huvide ja tõsiste tagajärgedega, mis pole võimaldanud meil Vene turult nii kiiresti väljuda, kui oleksime soovinud. Oleme tegutsenud järeleandmatult ja nii kiiresti kui võimalik, võttes arvesse võimalikke riske ja ohte,“ kommenteeris Fazer Grupi president Christoph Vitzthum.

Väljumise protsessis võetakse arvesse Fazeri töötajate huvisid ja kohalikke seadusi.

„Mõistan, et paljud meie lojaalsed kliendid ning sidusrühmad on arvanud, et Fazer oleks pidanud selle otsuse varem tegema. Võin teile kinnitada, et see otsus oli alati meie ainuke valik, kuid eelnimetatud asjaolude tõttu ei olnud võimalik seda otsust varem teha,“ lisab Vitzthum.

Fazer on ka peatanud kogu oma magusatoodete, teravilja- ja pagaritoodete ekspordi Soomest Venemaale ning peatanud kõik investeeringud.