Fazer on allkirjastanud kokkuleppe Fazeri Venemaa tütarettevõtte müügiks Moskva juhtiva pagariäriga Kolomenskij Bakery & Confectionery Holding. Tehingule on andnud nõusoleku ka Venemaa konkurentsiamet (FAS). Tehing jõustub viivitamatult ning sellega lõpetab Fazer Venemaal oma tegevuse. Tehingu hinda ei avalikustata.

“Olen rõõmus, et oleme allkirjastanud lepingu oma äri müümiseks Venemaal. Venemaa turult väljumine on keeruline protsess ning nüüd oleme lõplikult lahkumisele sammu võrra lähemal,” kommenteeris Fazer Grupi president ja tegevjuht Christoph Vitzthum.

Fazer teatas soovist Venemaalt lahkuda 6. märtsil. Juba enne seda teavitati kõikide investeeringute ja ekspordi peatamisest Venemaale. Otsuse langetamise järel on Venemaa äri olnud kohalike juhtide käe all.  Fazer on tegutsenud nii kiiresti kui võimalik, et leida sobiv ostja, ning jätkanud samal ajal ettevalmistusi turult lahkumiseks. Osana väljumisprotsessist on lõpule viidud Venemaa tütarettevõtte ümbernimetamine ning Fazeri kasutamine tootebrändina lõpetatakse.

Fazeril on kolm pagaritöökoda Peterburis ja üks Moskvas, kus töötab ligikaudu 2300 inimest. Kõik töötajad jätkavad uue omaniku käe all. 2021. aastal oli ettevõtte müügitulu Venemaal ligikaudu 157 miljonit eurot, mis moodustab 13% Fazer Grupi kogukäibest.